Youth Development League (U17 - U20)

Wakefield

Sunday 30th June 2013

 

Falkirk Victoria compete as part of Team Forth Valley.

The complete set of results can be found here

Mens

Event
Athlete Pos'n
Perf
M20 100m A Kieran Ferguson
4
12.30
M20 100m B Shaun Wright
2
11.85
M20 200m A Kieran Ferguson
6
24.24
M20 200m B Grant Kirkwood
6
26.54
M20 400m A Shaun Wright
2
49.05
M20 800m A Andrew Mitchell
3
2.03.96
M20 110m Hurdles A Euan McCallum
5
19.27
M20 400m Hurdles A Euan McCallum
3
67.11
M20 2000mSC A Kieran Ferguson
3
8.38.02
M20 Discus A Grant Kirkwood
6
20.80
M20 Javelin A Grant Kirkwood
5
30.10
M20 Javelin B Ross Callahan
2
29.84
M20 Long Jump A Shaun Wright
5
5.42
M20 Long Jump B Douglas Paul
4
4.96
M20 Triple Jump A Douglas Paul
1
12.91
M20 Triple Jump B Shaun Wright
1
11.95
M20 High Jump A Douglas Paul
3
1.80
M20 High Jump B Douglas Paul
1
1.88
M20 4x100m Relay 1 Kieran Ferguson
5
48.33
  2 Douglas Paul    
  3 Ross Callahan    
  4 Euan McCallum    
M20 4x400m Relay 1 Shaun Wright
3
3.46.44
  2 Euan McCallum    
  3 Kieran Ferguson    
  4 Andrew Mitchell    
M17 100m Ross Callahan
3
12.07
M17 200m Ross Callahan
2
24.02
M17 400m Robbie Kennedy
3
57.23
M17 800m Calum McLean
5
2.24.90
M17 1500m Robbie Kennedy
5
4.58.74
M17 Discus Ciaran Wright
2
41.89
M17 Hammer Ciaran Wright
1
64.35
M17 Shot Putt Ciaran Wright
1
14.25
M17 Long Jump Cameron Wilson
3
5.43
M17 Triple Jump Cameron Wilson
3
11.61

 

Event
Athlete Pos'n
Perf
W20 100m A 6 Emma Boyle
6
13.76
W20 Discus A Jacqueline Plain
4
28.45
W20 Hammer A Jacqueline Plain
1
45.52
W20 Javelin A Jacqueline Plain
5
15.27
W20 Shot Putt A Jacqueline Plain
4
7.84
W20 Shot Putt B Carra McAfferty
6
3.31
W20 Long Jump A Nicola Milne
4
4.65
W20 Long Jump B Kirsten McIntee
2
4.43
W20 Triple Jump A Kirsten McIntee
1
10.30
W20 Triple Jump B Emma Boyle
2
9.24
W17 100m Nicola Milne
4
13.87
W17 200m Nicola Milne
3
28.01
W17 800m Bethany Nelson
5
2.55.70
W17 1500m Bethany Nelson
5
6.18.59
W17 3000m Carra McAfferty
4
15.33.19
W17 300mH Emily Batchelor
2
49.02
W17 Discus Amy Cullen
2
20.06
W17 Hammer Carra McAfferty
5
3.69
W17 Javelin Kirsten McIntee
5
13.97
W17 Shot Putt Amy Cullen
6
3.83
W17 Long Jump Emily Batchelor
4
4.61
W17 Triple Jump Emily Batchelor
2
10.19
W17 High Jump Amy Cullen
1
1.60
W17 4x100m Relay 1 Emily Batchelor
3
53.05
  2 Amy Cullen    
  3 Nicola Milne    
  4 Kirsten McIntee    

 

Match Results

Club Match Points Points
Sheffield
629.5
6
Wakefield
533
5
Kingdom
518.5
4
Leeds
465
3
Humber
338
2
Forth Valley
318
1