Scottish Young Athletics League

Grangemouth 17th May 2009

The complete set of results can be found here

Under 13 Girls

Event Pos'n Athlete Time
75m A
1
Nicola Milne
10.92
75m B
1
Claire Anderson
11.08
800m A
3
Natalie McLeod 2.34.8
800m B
2
Alana Boggan 2.46.1
 
6
  15.93
150m A
3
Natalie McLeod
22.0
150m B
1
Kirsten McIntee
22.3
4x100m Relay
1
 
59.3
High Jump A
2
Alison Black
1.30
High Jump B
3
1.10
Long Jump A
1
Nicola Milne
4.38
Long Jump B
1
Claire Anderson
3.93

Under 13 Boys

Event Pos'n Athlete Time
100m A
4
Ruaridh McKenna
15.07
100m B
6
Christopher McDonald
16.40
800m A
5
2.48.2
800m B
5
Baillie McRoberts 2.55.4
200m A
5
Ruaridh McKenna
31.7
200m B
4
Christopher McDonald
35.3
1500m A
4
Drew Meikle  
4x100m Relay
5
  1.04.26
Shot Putt A
1
Ciaran Wright
8.56
Shot Putt B
1
Ruairi Kirkwood
5.19
Long Jump A
2
Christopher McDonald
3.75
Long Jump B
6
Drew Meikle
3.13

Under 15 Girls

Event Pos'n Athlete Time
100m A
4
14.48
100m B
5
Holly Meikle
15.6
800m A
5
Jane Ainslie 2.40.79
800m B
3
Claire Barr 2.41.01
200m A
1
Amy Manson
27.86
200m B
1
 
29.43
4x100m Relay
3
 
57.9
Shot Putt A
3
 
6.85
Shot Putt B
7
Holly Meikle
4.43
Discus A    
15.77
Discus B    
12.75
Long Jump A
5
 
3.55
Long Jump B
3
Amy Manson
3.55

Under 15 Boys

Event Pos'n Athlete Time
100m A
2
Kevin Woods
13.23
100m B
4
Fraser Baird
15.75
800m A
1
Gavin Weir 2.28.6
800m B
1
Mark Govan 2.27.3
80m Hurdles A
3
Euan McCallum
17.97
80m Hurdles B
1
Fraser Baird
17.83
200m A
1
Kevin Woods
26.27
200m B
5
Euan McCallum
31.27
400m A
2
Mark Govan
1.05.30
1500m A
3
   
1500m B
2
Aidan Hilton  
4x100m Relay
4
 
4.36.63
Discus A
1
 
21.10
Discus B
4
Kevin Woods
14.17
Long Jump A
6
Euan McCallum
3.70
Long Jump B
5
Fraser Baird
3.66
Shot Putt A
5
Joseph Muir
5.76

Under 17 Women

Event Pos'n Athlete Time
100m A
4
Jemma Learmonth
12.86
100m B
4
Samantha Fegan
15.53
800m A
3
Sarah Hamilton 2.30.58
800m B
1
Abby Kemp 2.43.33
80m Hurdles
2
Louise Calder
13.72
1500m A
2
Sarah Hamilton
5.21.6
200m A
4
Jacqueline Watson
30.19
200m B
5
Samantha Fegan
32.5
300m A
3
M Pacitti
47.08
300m B
4
Lauren Mathers
53.71
4x100m Relay
6
 
59.9
Shot Putt A
1
Louise Calder
7.14
Shot Putt B
1
Lauren Mathers
5.42
High Jump B
1
 
1.35
Discus A
1
Jacqueline Plain 23.61

Under 17 Men

Event Pos'n Athlete Time
100m A
4
Jonathan Faulds
12.27
100m B
3
James Muir
13.08
800m A
5
Ben Stevenson 2.08.6
 
4
  2.48.6
200m A
4
Jonathan Faulds
200m B
4
29.5
400m A
5
Ben Stevenson
1.03.12
Triple Jump A
1
Fraser Weir
12.11
Triple Jump B
2
Ryan Steele
9.91
High Jump A
2
Fraser Weir
1.86
Shot Putt A
2
Edmund Reid
11.79
Shot Putt B
2
Fraser Weir
10.31
Discus A
2
Edmund Reid
31.38
Discus B
2
 
20.90

Match Results

 
Points
Track
318
Field
220
Track & Field
538
Match
1