JSB Plumbing Forth Valley League Division 1 Final

Grangemouth 1st August 2009

The complete set of results can be found here

Under 15 Girls

Event Pos'n Athlete Time
75mH A
4
Holly Lister 13.67
75mH B
4
Sarah King 13.83
100m A
2
Amy Manson 13.84
100m B
3
Sarah King 15.05
200m A
2
Amy Manson 28.23
200m B
4
Nicola Cuthbertson 31.83
100m Relay
3
Sarah King 55.66
    Amy Manson  
    Holly Lister  
  Nicola Cuthbertson  
1 Mile A
5
Kathryn Mitchell 6.17.77
1 Mile B
4
Claire Barr 7.05.13
Long Jump A
2
Holly Lister 4.19
Long Jump B
1
Amy Manson 3.96
Discus A
5
Nicola Cuthbertson 14.93

Under 15 Boys

Event Pos'n Athlete Time
80mH A
2
Taylor Nimmo 14.73
80mH B
1
Fraser Baird 17.55
100m A
5
Kevin Woods 12.87
100m B
2
Kieran Ferguson 13.49
200m A
3
Kevin Woods 26.14
200m B
3
Taylor Nimmo 26.62
100m Relay
2
Kevin Woods 53.10
    Fraser Baird  
    Taylor Nimmo  
    Kieran Ferguson  
1 Mile A
1
Dale Colley 4.58.11
1 Mile B
1
Gavin Weir 5.15.21
Shot Putt A
3
Taylor Nimmo 9.46
Triple Jump A
4
Fraser Baird 8.13
Discus A
4
Kevin Woods 14.22
Discus B
4
Fraser Baird 8.92
       
       

Under 13 Girls

Event Pos'n Athlete Time
100m A
6
Alison Black 15.88
100m B
3
Leah Calderwood 15.66
200m A
3
Natalie McLeod 31.39
200m B
2
Kirsten McIntee 31.51
100m Relay
3
Natalie McLeod 59.90
    Kirsten McIntee  
    Alison Black  
  Kelly Bissett  
1500m A
4
Alana Boggan 5.43.68
1500m B
2
Kelly Bissett 5.51.93
High Jump A
5
Alison Black 1.15
High Jump B
4
Alana Boggan 1.10
Javelin A
1
Leah Calderwood 18.70
Javelin B
3
Rachel Manson 10.37

Under 13 Boys

Event Pos'n Athlete Time
100m A
5
Ruari McKenna 14.72
100m B
5
Euan McKenna 17.06
200m A
4
Ruari McKenna 31.52
200m B
5
Drew Meikle 35.67
100m Relay
4
Ruari McKenna 1.09.07
    Drew Meikle  
    Euan McKenna  
  Daniel McGhee  
1500m A
6
Ross Weir 5.40.59
1500m B
2
Daniel McGhee 5.50.94
Long Jump A
4
Ruari McKenna 3.85
Long Jump B
4
Euan McKenna 3.21
       
       

Under 11 Girls

Event Pos'n Athlete Time
100m A
2
Laura Fegan 15.77
100m B
5
Emma Johnston 18.33

200m A

2
Robyn Todd 31.18
200m B
5
Lana Kemp 40.87
100m Relay
2
Laura Fegan 1.05.06
    Robyn Todd
    Debbie Meikle
    Morgan Lister
800m A
5
Debbie Meikle 3.04.93
800m B
4
Kenzie Mitchell 3.17.50
Shot Putt A
4
Robyn Todd 4.69
Shot Putt B
1
Lana Kemp 3.89
Long Jump A
3
Debbie Meikle 3.19
Long Jump B
3
Morgan Lister 2.95

Under 11 Boys

Event Pos'n Athlete Time
100m A
6
Gavin Watson 17.16
100m B
5
Gregor Dodd 16.90
200m A
4
Gavin Watson
35.30
200m B
2
Gregor Dodd 34.10
800m A
5
Aaron Naismith 3.01.82
High Jump A
2
Gavin Watson 1.05
Shot Putt A
6
Gregor Dodd 4.49
Shot Putt B
5
Aaron Naismith 3.90
       
       
       
       
       
       
       
       

Match Results

 
Points
Track
306
Field
144
Track & Field
450
Match points
3